Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=СГЛ15/2016/3<.>
Загальна кількість знайдених документів : 31
Показані документи с 1 по 20
 1-20    21-31 
1.


    Цицюра, Я. Г.
    Публічна кадастрова карта України: оцінка адаптованості та стратегія удосконалення [Текст] / Я. Г. Цицюра // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 6-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство --Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
публічна кадастрова карта, кадастровий облік, земельний кадастр, земельна ділянка.
Анотація: Наведено результати вивчення ефективності функціонування публічних кадастрових карт різних країн світу за різноманітними параметрами ефективності і на підставі чого зроблено генеральні узагальнення рівня публічності та кадастрової ефективності сучасних принципових систем функціонування онлайнсервісної системи відображення земельно-кадастрових даних. Здійснено узагальнення типологічних показників оцінки публічно- кадастрових систем 20 країн світу. Проведена всебічна оцінка, з цих же позицій, публічної кадастрової карти України з огляду на виявлені огріхи в її функціонуванні та аналітичні бачення як сучасних дослідників, так і власні автора статі. Сформульовано автором стратегічні напрямки рівня адаптивності публічної кадастрової карти України до сьогочасних реалій та зроблено конкретні висновки щодо етапності такого удосконалення для служб Держгеокадастру України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


    Мацера, О. О.
    Біометричні параметри перезимівлі рослин озимого ріпаку за різних строків посіву та рівнів основного удобрення [Текст] / О. О. Мацера // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 15-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ріпак озимий--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
озимий ріпак, перезимівля, основне, припосівне удобрення, строк посіву, гібрид.
Анотація: Вивчено вплив різних строків посіву та рівнів основного та припосівного удобрення на формування біометричних показників гібридів озимого ріпаку різних груп стиглості. Встановлено значне покращення показників для оптимальної перезимівлі рослин залежно від досліджуваних факторів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Савченко, В. О.
    Вплив обробітку ґрунту та співвідношення посівів сої і кукурудзи в короткоротаційних сівозмінах на щільність ґрунту в умовах Лісостепу Правобережного [Текст] / В. О. Савченко, С. Я. Кобак, О. Я. Панасюк // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 23-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
соя, кукурудза, продуктивність сівозмін, щільність ґрунту, традиційний обробіток грунту, No-till, урожайність.
Анотація: В умовах Лісостепу Правобережного встановлено оптимальне співвідношення посівів сої і кукурудзи в короткоротаційній сівозміні, розроблено систему обробітку ґрунту з метою біологізації землеробства, покращення фізичних властивостей грунту та одержання високого виходу продукції з 1 га сівозмінної площі. Відмічена ефективність обробітку ґрунту за традиційною та No-till технологією на урожайність культур соєво- кукурудзяних сівозмін та їх продуктивність. За результатами досліджень виявлено, що традиційний обробіток ґрунту (20-22 см) сприяв зменшенню щільності ґрунту в шарі 20-30 см під соєю на початку її цвітіння від 1,34 до 1,28 г/см3 , а під кукурудзою на час появи 11 листків – від 1,35 до 1,29 г/см3 або менше відповідно на 4,7 % порівняно з нульовим обробітком ґрунту.


Дод.точки доступу:
Кобак, С.Я.; Панасюк, О.Я.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


   
    Мікробіологічні основи агротехнологіЙ [Текст] / М. О. Остапчук [и др.] // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 32-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Агротехнології
Кл.слова (ненормовані):
родючість грунту, грунтові мікроорганізми біопрепарати, агротехнології, навколишнє природнє середовище.
Анотація: Розглянуто питання необхідності вдосконалення ресурсозберігаючих енергоощадних, технологічних прийомів та технологій вирощування сільськогосподарських культур. Висвітлено визначальну роль грунтових мікроорганізмів в процесі формування показників родючості грунту. Наголошується на важливості біологічних засобів захисту рослин від шкідників та хвороб, прийомах їх застосування в системі альтернативних агротехнологій. Визначено ефективність біогумусу – продукту переробки червоними каліфорнійськими черв’яками органічних відходів та водних витяжок з нього, а також ЕМ- технологій в підвищенні родючості грунту, оздоровленні природнього середовища. Сформовано огляд літературних джерел за останні роки стосовно наукових досліджень, виробничих випробувань, економічної ефективності застосування біопрепаратів в Україні та зарубіжних країнах.


Дод.точки доступу:
Остапчук, М.О.; Поліщук, І.С.; Мазур, О.В.; Паламарчук, В. Д.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Сауляк, О. М.
    Процеси росту і розвитку сочевиці харчової залежно від норм висіву та удобрення в умовах Лісостепу Правобережного [Текст] / О. М. Сауляк // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 44-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
зернобобові культури, сочевиця харчова, білок, норми висіву, удобрення, продуктивність.
Анотація: Представлено дворічні результати досліджень по вивченню впливу норм висіву та удобрення на процеси росту і розвитку сочевиці харчової в умовах Лісостепу правобережного, на сірих лісових середньосуглинкових ґрунтах і на основі цього встановлено оптимальні норми висіву та удобрення. Проведено аналіз гідротермічних умов в роки досліджень. Ріст і розвиток сочевиці харчової у значній мірі залежить як від норм висіву і удобрення, так і від погодних умов в період вегетації. Встановлено, що за умов меншої кількості опадів та підвищених температур повітря у весняний період знижуються показники польової схожості насіння та суттєве зменшення висоти та виживаності рослин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


    Страшевська, К. В.
    Ріст і розвиток чини посівної залежно від норм висіву та удобрення в умовах Лісостепу Правобережного [Текст] / К. В. Страшевська // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 51-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Чина--селекція
Кл.слова (ненормовані):
зернобобові культури, білок, чина посівна, зерно, зелена маса, корм.
Анотація: Викладено результати досліджень процесів росту і розвитку чини посівної сорту Сподіванка на сірих лісових ґрунтах залежно від норм висіву, удобрення та погодних умов. Встановлено, що ріст і розвиток чини посівної у значній мірі залежить від удобрення, так і від погодних умов в період вегетації. За умов меншої кількості опадів та підвищення температур повітря у весняний період знижуються показники польової схожості насіння, виживаності рослин та суттєвого зменшення їх висоти. За період вегетації проводили фенологічні спостереження для встановлення фаз росту і розвитку для визначення міжфазних періодів та забезпечення їх гідротермічними умовами. У зв'язку з прогнозованим потеплінням клімату перспективною зернобобовою культурою в умовах Лісостепу правобережного доцільно вважати чину посівну.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Паламарчук, В. Д.
    Характеристика основних елементів технології вирощування зернової кукурудзи [Текст] / В. Д. Паламарчук, М. І. Поліщук, О. Д. Паламарчук // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 57-64. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кукурудза --Технологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
зерно, кукурудза, технологія, урожайність, гібрид, строки сівби, позакореневі підживлення, мікродобрива, група стиглості.
Анотація: В статті приводиться характеристика строків сівби, підбору гібридів та позакореневих підживлень зернової кукурудзи в умовах Центрального Лісостепу Правобережного, визначення терміну «технологія» вирощування рослинницької продукції. Встановлено, що правильний підбір гібридів суттєво впливає на рівні продуктивності кукурудзи. Вивчено вплив строків сівби на комплекс господарсько-цінних ознак у досліджуваних гібридів кукурудзи. Встановлена можливість зміни основних елементів технології в умовах конкретного регіону. Вивчена можливість застосування бактеріального препарату «Біомаг» на посівах зернової кукурудзи, як альтернативи синтетичних добрив.


Дод.точки доступу:
Поліщук, М.І.; Паламарчук, О.Д.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


    Телекало, Н. В.
    Фотосинтетична продуктивність гороху посівного залежно від впливу передпосівної обробки насіння та позакореневих підживлень [Текст] / Н. В. Телекало // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 65-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Горох--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
горох посівний, обробка насіння, Ризогумін, Поліміксобактерин, суха речовина, позакореневі підживлення, урожайність
Анотація: Представлено результати вивчення ефективності сумісного використання таких бактеріальних препаратів як Ризогумін та Поліміксобактерин на фоні основного мінерального удобрення N45P60K60 на сортах гороху посівного різних груп стиглості, а також застосуванням триразового позакореневого підживлення комплексними добривами КОДА 7– 21–7 у фазах бутонізації та зелених бобів та КОДА Комплекс у фазі наливу насіння. У наших дослідженнях посіви гороху виявили найвищі показники чистої продуктивності фотосинтезу у сорту Царевич відмічено у період повні сходи-бутонізація в межах 7,40–7,73 г/м2 за добу. Найсприятливіші умови для формування максимальних показників накопичення сухої речовини – 7,31 т/га у сорту Царевич та 7,83 т/га у сорту Улус відмічено на варіантах досліду, де застосовували дворазові позакореневі підживлення добривами КОДА Фол 7–21–7 у фазах бутонізації та зелених бобів та у фазі наливу насіння КОДА Комплекс на фоні мінеральних добрив N45P60K60 в поєднанні з передпосівною обробкою насіння інокулянтами Ризогуміном (300 г/га норму висіву насіння) та Поліміксобактерином (150 мл/га норму висіву насіння). Встановлено залежності між накопиченням сухої речовини та показниками фотосинтетичної діяльності та погодними умовами посівів гороху посівного. Максимальна урожайність зерна гороху посівного 4,01 т/га у сорту Царевич та 4,31 т/га у сорту Улус сформувалась за використання бактеріальних препаратів (Ризогумін, Поліміксобактерин) та комплексних мікродобрив (КОДА Фол 7–21–7, КОДА Комплекс).


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


    Демидась, Г. І.
    Вплив рівня удобрення та способу сівби на вміст органічних речовин у зеленій масі сумішок люцерни і злакових багаторічних трав [Текст] / Г. І. Демидась, Ю. В. Демцюра // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 76-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослинництво. Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
сирий протеїн, сира клітковина, сирий жир, безазотисті екстрактивні речовини (БЕР), видовий склад, рівень удобрення, спосіб сівби.
Анотація: Висвітлено закономірності формування органічних речовин у зеленій масі сіяних агрофітоценозів багаторічних трав залежно від агротехнічних прийомів вирощування та ефективного використання ґрунтово-кліматичних умов.


Дод.точки доступу:
Демцюра, Юрій Васильович

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


    Ключевич, М. М.
    Вплив строків сівби та норм висіву насіння тритикале озимого на розвиток мікозів й урожайність культури в Поліссі України [Текст] / М. М. Ключевич, В. В. Сторожук // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 84-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тритикале озиме--Агротехнологія вирощування
Кл.слова (ненормовані):
грибні хвороби, урожайність зерна. тритикале озиме, строки сівби, норми висіву насіння,
Анотація: Досліджено розвиток мікозів та рівень збереженого врожаю тритикале озимого залежно від строків сівби і норм висіву насіння в Поліссі України. Встановлено тенденцію до зменшення розвитку на рослинах борошнистої роси (від 7,5–12,4 до 4,3–7,8 %), бурої листкової іржі (від 9,8–12,8 до 4,6–5,6 %) та септоріозу листя (від 16,9–12,4 до 11,4–8,0 %), проте до збільшення – кореневих гнилей (від 4,8–7,9 до 6,9–9,8 %) зі зміною строків сівби від раннього до пізніх. Із зростанням норм висіву насіння тритикале від 4,5 до 5,5 млн. шт./га відбувається посилення розвитку борошнистої роси і кореневих гнилей та зменшення – септоріозу листя. Установлено зростання температурного режиму осіннього періоду останніх років і відзначено, що оптимальний строк сівби тритикале озимого в Поліссі, який забезпечує найвищу продуктивність рослин, змістився до більш пізнього періоду – від 20 до 30 вересня, а кращою нормою висіву насіння є 5,5 млн. шт./га.


Дод.точки доступу:
Сторожук, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


   
    Ефективність мікродобрив на посівах буряків цукрових в умовах Правобережного Лісостепу України [Текст] / І. С. Поліщук, М. І. Поліщук, О. Ю. Мацько // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 95-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Буряк цукровий--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
мікродобрива, позакореневе підживлення, буряк цукровий, цукристість, урожайність.
Анотація: Представлено результати по застосуванню позакореневого підживлення на посівах буряка цукрового, такими препаратами, як Нановіт Мікро, Нутрісол, Агросол, Вимпел, Акварін 15 М1, Sunny Mix Sugar Beet, Фертігрейн Фолліар, Альфа Гроу на фоні карбаміду 15 кг/га в умовах Лісостепу Правобережного. На даний час вичерпних достовірних даних про вплив цих препаратів мало це і обумовило доцільність та необхідність проведення відповідних досліджень. Вивчено, вплив макро- і мікродобрив на формування врожайності, цукристості буряка цукрового гібриду Федірка. Встановлено, що загалом всі препарати дали прибавку до урожайності від 1,2 – 12 т/га, кращі результати отримані після застосування препарату Нутрісол, що вносили триразово у фазу змикання листків у рядках 2 кг/га, у фазу змикання листків у міжряддях 2 кг/га і через 15 днів після останньої обробки 2,5 кг/га.


Дод.точки доступу:
Поліщук, І.С.; Поліщук, М.І.; Мацько, О.Ю.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Панцирева, Г. В.
    Вплив елементів технології вирощування на біометричні показники рослин люпину білого [Текст] / Г. В. Панцирева // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 104-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Люпин білий--Технології вирощування
Кл.слова (ненормовані):
люпин білий, стимулятор росту, бактеріальний препарат, передпосівна обробка насіння, позакореневе підживлення, висота, густота стояння, суха речовина.
Анотація: Наведені результати досліджень із вивчення впливу передпосівної обробки насіння бактеріальним препаратом Ризогумін та стимулятором росту Емістим С у поєднанні із двома позакореневими підживленнями на показники ростових процесів люпину білого. Досліджено специфіку особливостей росту та розвитку сортів люпину білого Вересневий та Макарівський. Відмічено, позитивний вплив від сумісного застосування передпосівної обробки насіння із позакореневими підживленнями на ріст і розвиток, а в результаті на загальну продуктивність посіву. В умовах регіону питання щодо досліджуваних елементів технології вирощування вимагає більш детального вивчення. Виходячи з цього, проведення таких досліджень є важливим як у практичному, так і в науковому сенсі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


    Чорна, В. М.
    Симбіотична та насіннєва продуктивність сої залежно від інокуляції та морфорегулятора в умовах Лісостепу Правобережного [Текст] / В. М. Чорна // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 113-123. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соя--Насіння та насінництво
Кл.слова (ненормовані):
соя, Оптімайз, хлормекватхлорид, біологічний азот, урожайність.
Анотація: Вивчено вплив комплексного застосування інокуляції бактеріальним препаратом Оптімайз (2,8 л/т) та обробки посівів морфорегулятором хлормекватхлорид на основні показники симбіотичної продуктивності посівів сої, зокрема кількість та масу активних бульбочок, активний симбіотичний потенціал, кількість фіксованого азоту та урожайність насіння сортів сої різної групи стиглості: КиВін (ранньостиглий), Княжна (середньоранньостиглий), Монада (середньостиглий). Встановлено сильний позитивний зв'язок між рівнем урожайності та кількістю фіксованого азоту (r = 0,908-0,985). Максимальні показники симбіотичного апарату рослин сої та урожайність насіння сорту КиВін 2,13 т/га, сорту Княжна 2,14 т/га та сорту Монада 2,39 т/га було одержано на ділянках, де проводили інокуляцію насіння бактеріальним препаратом Оптімайзом та обробку посівів сої хлормекватхлоридом у фазу бутонізації концентраціями 0,75 та 1,0 % розчином.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

14.


    Максимов, М. В.
    Висота рослин сочевиці залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах Південного Степу України [Текст] / М. В. Максимов, С. О. Лавренко // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 124-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сочевиця--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
сочевиця, обробіток ґрунту, добрива, зволоження, густота рослин, висота рослини.
Анотація: Дослідження з удосконалення елементів технології вирощування сочевиці проводилися шляхом постановки чотирьохфакторного польового досліду на території сільськогосподарського кооперативу «Радянська земля» Білозерського району Херсонської області. У польових дослідах вивчали такі фактори та їх варіанти: Фактор А – основний обробіток ґрунту: полицевий на глибину 20-22 см; полицевий на глибину 28-30 см. Фактор В – фон живлення: без добрив; N45P45; N90P90. Фактор С – густота рослин, млн/га: 2,0; 2,5; 3,0. Фактор D – умови зволоження: без зрошення; зрошення. В результаті проведених вимірювань було встановлено, що найвищими рослини сочевиці за основними фазами росту та розвитку при зрошені: гілкування – 7,6; цвітіння – 32,3; дозрівання – 49,3 см і в незрошуваних умовах: гілкування – 7,4; цвітіння – 25,6; дозрівання – 39,0 см були при полицевому обробітку ґрунту на глибину 28-30 см, внесенні мінеральних добрив дозою N90P90 та густоти рослин 3,0 млн/га.


Дод.точки доступу:
Лавренко, С.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

15.


   
    Аналіз кореляційних зв`язків між цінними господарськими ознаками квасолі звичайної [Текст] / О. В. Мазур, М. В. Роїк, В. Д. Паламарчук // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 133-138. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Квасоля--Агротехніка
Кл.слова (ненормовані):
квасоля звичайна, урожайність, висота прикріплення нижніх бобів, коефіцієнт кореляції, сортозразки.
Анотація: На основі кореляційно-регресійного аналізу виявлено, що зернова продуктивність зразків квасолі звичайної тісно корелює із показниками надземної маси рослин (r=0,89-0,99), кількості бобів на рослині (r=0,81-0,98), кількості насінин (r=0,87-0,96), що дає можливість опосередковано їх використовувати при оцінці продуктивності генотипу. Встановлено кореляційні зв’язки в умовах 2014 року між тривалістю вегетаційного періоду та елементами структури врожаю, а саме надземною масою рослини - (r=0,33); кількістю на рослині вузлів - (r=0,48); кількістю на рослині бобів – (r=0,51); кількістю на рослині насінин - (r=0,42); продуктивністю - (r=0,39). В умовах 2015 року було встановлено від’ємні кореляційні зв’язки між тривалістю вегетаційного періоду та надземною масою рослини - (r=-0,21); кількістю на рослині вузлів - (r=-0,5); кількістю на рослині бобів – (r=-0,12); кількістю на рослині насінин - (r=-0,2); продуктивністю - (r=-0,29). Індекси маса насіння та кількість бобів, що припадають на один вузол рослини завдяки їх високій екологічній стабільності (коефіцієнти повторюваності r=0,71-0,91) можуть використовуватись для оцінки продуктивності колекційних сортозразків, які вирощуються на мікроділянках.


Дод.точки доступу:
Мазур, О.В.; Роїк, М.В.; Паламарчук, В.Д.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

16.


    Колісник, О. М.
    Вихідний матеріал для селекції кукурудзи [Текст] / О. М. Колісник // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 139-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кукурудза --Селекція та генетика
Кл.слова (ненормовані):
самозапилені лінії кукурудзи, ураження пухирчастою сажкою, гібриди кукурудзи, стійкість.
Анотація: Наведено результати вивчення селекційної цінності самозапилених ліній кукурудзи, різноманітних за генетичною основою. Для більш повного і детального вивчення успадкування ознак вихідного матеріалу було висіяно інцухт-сім’ї різних поколінь, у яких визначено ступінь депресії. Це дозволило виділити цінні лінії, які характеризуються високим рівнем прояву ряду ознак.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

17.


    Доронін, В. А.
    Біологічна урожайність, осипання насіння цикорію коренеплідного та його якість [Текст] / В. А. Доронін, В. П. Миколайко // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 144-155. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цикорій--Агротехнологія
Кл.слова (ненормовані):
біологічна урожайність, цикорій коренеплідний, осипання насіння, схема посадки, чеканка, зрошення, якість насіння.
Анотація: У статті наведено результати досліджень урожайності насіння цикорію коренеплідного і його втрати від осипання за різних агротехнологічних прийомів. Проведений аналіз якості насіння зібраного з насінників та насіння яке обсипалося. В період дозрівання насіння і до скошування насінників осипання насіння майже не було. Воно осипалося в період скошування насінників. Залежно від умов зрошення істотної різниці з втрат насіння не було. У варіантах, де проводили чеканку втрати насіння за його осипання були значно меншими, ніж в контролі – без чеканки незалежно від схем садіння коренеплодів як в умовах краплинного зрошення, так і без нього. При збільшенні густоти насінників також відзначено зменшення втрат насіння за його осипання. Загущене садіння та чеканка сприяли дружнішому проходженні фази дозрівання насіння – скорочення його періоду. Зменшення втрат насіння сприяло підвищенню його біологічної урожайності. Біологічна урожайність насіння залежала не лише від кількості втрат при його збиранні, а в першу чергу від площі живлення (схеми садіння висадків), застосування способу регулювання росту і розвитку рослин (чеканки) та умов забезпечення насінників вологою. Найістотніший вплив на підвищення біологічної урожайності забезпечило краплинне зрошення насінників. Аналіз якості насіння зібраного з насінників та насіння, яке обсипалося показали, що його енергія проростання та схожості були майже однаковими. Не було істотної різниці з енергії проростання та схожості насіння зібраного з рослин та того, що осипалося за обох схем садіння коренеплодів як в контролі – без зрошення, так і в умовах краплинного зрошення. Лише застосування чеканки забезпечило істотне підвищення цих показників якості за обох схем садіння висадків незалежно від умов зрошення.


Дод.точки доступу:
Миколайко, В.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

18.


    Гнатюк, О. М.
    Ураження омелою білою (Viscum album L. ) Яблуні домашньоЇ (Malus domestica) та інших плодових і ягідних культур [Текст] / О. М. Гнатюк // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 156-163. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Яблуня--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
омела біла, Viscum album L., напівпаразит, інвазія, плодово-ягідні культури, садівництво, плодівництво.
Анотація: Представлено результати досліджень особливостей інвазії омелою білою (Viscum album L.) яблуні домашньої (Malus domestica) та інших плодово-ягідних культур. Висвітлений негативний вплив омели білої на ті види, що мають сільськогосподарське значення або використовуються для збору їх плодів. На прикладі частини яблуневого саду поблизу с.Стрижавка у Вінницькій області був визначений рівень ураження омелою кожного дерева та встановлені особливості поширення омели на даній території. Нами було виявлено, що з 302 досліджених дерев яблуні домашньої 116 були уражені напівпаразитом, причому на 68 з них мали частково відмерлі крони. На основі більш широких досліджень складений список тих видів культурних та дикоростучих дерев і кущів, що мають господарське значення, і при цьому уражаються омелою. Запропоновані шляхи зменшення тиску з боку омели білою на плодово-ягідні культури.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

19.


   
    Вплив якості цибулі ріпчастої на її збереженість [Текст] / І. М. Гордієнко, В. А. Колтунов, С. О. Щербина // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 164-170. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цибуля--Агротехніка вирощування
Кл.слова (ненормовані):
цибуля ріпчаста, стандартна продукція, збереженість, якість.
Анотація: Наведено результати вивчення збереженості цибулі ріпчастої свіжої, вирощеної в умовах Лісостепу, залежно від початкової якості її під час закладання на зберігання. Встановлено, що у цибулі, яка згідно ДСТУ 3234- 95 відповідає вищому сорту, зниження якості після тривалого зберігання за рекомендованих умов була менше, ніж у партій з початковим вмістом 5 %, 10 і 20 % цибулин з дефектами (тріснуті луски, механічні пошкодження і недостатньо висушену шийку) 11,4% проти 18,6-32,1%.


Дод.точки доступу:
Гордієнко, І. М.; Колтунов, В.А.; Щербина, С.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

20.


    Вдовенко, С.А.
    Вивчення впливу елементів технології вирощування фізалісу клейкоплодного в Україні [Текст] / С.А. Вдовенко, О. О. Полутін // Сільське господарство та лісівництво : журнал науково-виробничого та навчального спрямування. - 2016. - N 3. - С. 171-177. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізаліс
Кл.слова (ненормовані):
фізаліс, хімічний склад, різновиди, будова, біологічні особливості, технологія вирощування.
Анотація: Проаналізувавши літературні першоджерела встановлено, що на темно – сірих лісових грунтах під осінню оранку вносять органічні добрива нормою 40–60 т/га. Мінеральні добрива вносять щороку 60–75 % від розрахованої норми, решту використовують під передпосівну культивацію і в підживлення під час вегетації рослини, нормою N60–90P80–90K90–120. Фізаліс в Україні вирощується розсадним способом. Висаджують рослини для механізованого збирання стрічковим способом з міжряддям 90+50 см. На зрошенні поливи проводять через 3–5 діб нормою 200–300 м3 /га. Плоди збирають за досягнення біологічної стиглості. Урожайність фізалісу 40 т/га.


Дод.точки доступу:
Полутін, О.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 1-20    21-31 
 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.